Konfesjonał akademicki

konfesjonal1

Są sprawy których sami nie rozwiążemy.

Są ciężary, których sami nie udźwigniemy.

Są przeszkody, których sami nie pokonamy.

Są grzechy, z którymi dalej już nie pójdziemy.

Konfesjonał akademicki

poniedziałki i piątki od 17:30

Kontakt

Kontakt w sprawach duszpasterskich:
Ks Arkadiusz Witkowski

 


DA Laboratorium Wiary

przy parafii Miłosierdzia Bożego

Sosnowiec ul. Jagiellońska 2

Jesteś tutaj:
Start > Czytelnia > Rozważania > Bal Wszystkich Świętych!
Bal Wszystkich Świętych!
31 października 2012

Bal Wszystkich Świętych!

"Wszyscy Święci balują w niebie!" Jeśli te słowa z piosenki Budki Suflera odniesiemy do Uroczystości 1 Listopada, to łatwiej nam będzie zrozumieć głęboki sens tego dnia.

Jak pisze św. Jan w Apokalipsie:" wielki tłum, którego nie mógł nikt policzyć, z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków, stojący przed tronem i przed Barankiem. Odziani są w białe szaty, a w ręku ich palmy. I głosem donośnym tak wołają: Zbawienie u Boga naszego, Zasiadającego na tronie i u Baranka." (Ap 7, 9-10) Zatem niepoliczony tłum świętych cieszy się z przebywania z Jezusem Chrystusem. Wielka ich radość, bo prawdziwie żyją!

Naszym językiem możemy powiedzieć, a nawet wyśpiewać- "balują!", chociaż słowo to, jak wiele innych nigdy nie odda tego, co czeka człowieka w niebie! Może jedynie zapowiadać to, za czym tęskni i czego pragnie współczesny człowiek.

Św. Paweł Apostoł przypomina nam: "Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują." (1 Kor 2, 9) Zatem niewyobrażalne szczęście czeka na nas po śmierci, jeśli zdamy ziemski egzamin z miłości.

Święci już się cieszą z chwały wiecznej. Kim oni są?

"To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty, i w krwi Baranka je wybielili." (Ap 7, 14b) To są nasi Przyjaciele, którzy doświadczyli Miłosierdzia Bożego! Ich wstawiennictwa możemy tu na ziemi wzywać i uczyć się od nich jak dojść nieba. Tu na ziemi byli jak my: często zagubieni, słabi, chorzy, cierpiący i tęskniący za zaspokojeniem pragnień i marzeń - aby był bal!

W niebie na pewno nie będzie nudno, czego się obawiamy. Będzie zaskakująco i fascynująco radośnie oraz ciekawie! Będzie bal!

 

Obchodząc Uroczystość Świętych dołączmy do orszaku świętych naszych Przyjaciół, cieszmy się ich szczęściem i odnówmy w sobie pragnienie nieba.

Ten najpiękniejszy bal na nas wszystkich czeka. Wejściówka? - każdy ochrzczony jest jej posiadaczem!

 

ks. Andrzej{jcomments on}