Konfesjonał akademicki

konfesjonal1

Są sprawy których sami nie rozwiążemy.

Są ciężary, których sami nie udźwigniemy.

Są przeszkody, których sami nie pokonamy.

Są grzechy, z którymi dalej już nie pójdziemy.

Konfesjonał akademicki

Środa od 18:00

Kontakt

Kontakt w sprawach duszpasterskich:
ks. Sławomir Woźniak

 


DA Laboratorium Wiary

przy parafii Miłosierdzia Bożego

Sosnowiec ul. Jagiellońska 2

Jesteś tutaj:
Start > Czytelnia > Rozważania > Wspomnienie pielgrzymki Jana Pawła II
Wspomnienie pielgrzymki Jana Pawła II
Czytelnia - Rozważania
12 czerwca 2012

 

W niedzielę 17 czerwca będziemy obchodzić 13 rocznicę wizyty Jana Pawła II w Sosnowcu w związku z tym zapraszam Was do dzielenia się swoimi wspomnieniami z pobytu Papieża w Polsce, które można zostawiać w komentarzach bąć przesyłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

W czerwcu 1999r. JPII przyjechał do Sosnowca, pamiętam ten dzień pamiętam, że nie chciałam uczestniczyć w tym wydarzeniu (młodzieńczy bunt i niedopuszczenie do bierzmowania zniechęciło mnie do kościoła i wszystkiego, co się z tym wiązało) jednak koniec końców jakimś cudem znalazłam się na trasie przejazdu Ojca Świętego na „Plac Papieski” gdzie odbywały się główne uroczystości... Kiedy Papież przejeżdżał tuż obok mnie poczułam coś, co trudno wyrazić słowami takie niesamowite uczucie… spojrzał w moją stronę odniosłam wrażenie jakby spoglądał właśnie na mnie ta jedna chwila sprawiła, że wręcz zapragnęłam tam być i byłam!

Jak sobie o tym przypomnę to tak cieplutko robi się na sercu :-) Z perspektywy czasu myślę, że tamte przeżycia… choć przez długie lata gdzieś głęboko skryte dawały mi  to coś co pozwalało  mi iść przez szarą zatłoczoną ulicę z uśmiechem na twarzy  i przekonaniem,  że wszystko będzie OK, bo przecież nie ma ludzi bez wiary!

 

anna.w