Konfesjonał akademicki

konfesjonal1

Są sprawy których sami nie rozwiążemy.

Są ciężary, których sami nie udźwigniemy.

Są przeszkody, których sami nie pokonamy.

Są grzechy, z którymi dalej już nie pójdziemy.

Konfesjonał akademicki

Środa od 18:00

Kontakt

Kontakt w sprawach duszpasterskich:
ks. Sławomir Woźniak

 


DA Laboratorium Wiary

przy parafii Miłosierdzia Bożego

Sosnowiec ul. Jagiellońska 2

Jesteś tutaj:
Start > Dobre Słowo! > II niedziela Adwentu, Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny
II niedziela Adwentu, Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny
Nowości - Dobre Słowo!
07 grudnia 2013

alt"Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: „Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami”. Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca”. Na to Maryja rzekła do anioła: „Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?” Anioł Jej odpowiedział: „Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”. Na to rzekła Maryja: „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa”. Wtedy odszedł od Niej anioł."(Łk 1,26-38)

Prawdopodobnie nie przyjdzie do mnie Archanioł. Nie rozłoży białej aktówki, nie wyciągnie białego laptopa, nie da mi do ręki umowy o zlecenie na szereg dobrych uczynków. A co, jeśli już przyszedł, a ja z ignorancją zamknąłem mu drzwi przed czubkiem białego nosa?

Czysta sercem nastolatka w kilku słowach poruszyła całe Niebo.

Panie! Naucz mnie Jej wrażliwości! Chcę być czuły na Twoje delikatne gesty, chcę być otwarty na Twoje dziwne i niezrozumiałe plany! Nie pozwól mi przegapić szansy na jeszcze jeden Początek, jeszcze jedno Boże Narodzenie.

Kamila D.

Dim lights Embed Embed this video on your site