Konfesjonał akademicki

konfesjonal1

Są sprawy których sami nie rozwiążemy.

Są ciężary, których sami nie udźwigniemy.

Są przeszkody, których sami nie pokonamy.

Są grzechy, z którymi dalej już nie pójdziemy.

Konfesjonał akademicki

Środa od 18:00

Kontakt

Kontakt w sprawach duszpasterskich:
ks. Sławomir Woźniak

 


DA Laboratorium Wiary

przy parafii Miłosierdzia Bożego

Sosnowiec ul. Jagiellońska 2

Jesteś tutaj:
Start > Dobre Słowo! > Niedziela Zesłania Ducha Świętego
Niedziela Zesłania Ducha Świętego
Nowości - Dobre Słowo!
08 czerwca 2014

alt"Wieczorem w dniu Zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam! A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane." (J 20,19-23)

Przyszedłeś do mnie po zmroku. Wokół panowała cisza, zamyślenie. Ucichł szum ulicy, krzyk przekupek na pobliskim targowisku, ucichły moje obowiązki i zagmatwane próby rozmów. W powietrzu wisiał jeszcze ból Twojego odejścia. Pamiętam. Siedziałem na środku pokoju, wpatrzony w okno. Myślałem o przeszłości, o dniach, które już mi dałeś, które mogłem przeżyć przy Twoim ramieniu. Byłem pełen wdzięczności.
 
Przychodzisz do mnie po zmroku. Dziś, jutro, codziennie. W miejsce szalonej radości kładziesz Swój pokój. Przedstawiasz się, uprzedzając moje wątpliwości. A gdy utulisz już do snu, gdy w mój organizm tchniesz Swoją siłę, posyłasz mnie każdego poranka. Nie samego.
 
Panie! Biorę Ducha Świętego ze sobą. Na ten kolejny dzień, na tę następną chwilę, na każdy czas i w każdej sprawie. Teraz mogę już służyć Tobie w pełni. Służyć Twoją wolą.{jcomments on}
 
Kamila D.