Konfesjonał akademicki

konfesjonal1

Są sprawy których sami nie rozwiążemy.

Są ciężary, których sami nie udźwigniemy.

Są przeszkody, których sami nie pokonamy.

Są grzechy, z którymi dalej już nie pójdziemy.

Konfesjonał akademicki

Środa od 18:00

Kontakt

Kontakt w sprawach duszpasterskich:
ks. Sławomir Woźniak

 


DA Laboratorium Wiary

przy parafii Miłosierdzia Bożego

Sosnowiec ul. Jagiellońska 2

Jesteś tutaj:
Start > Dobre Słowo! > XX niedziela zwykła
XX niedziela zwykła
Nowości - Dobre Słowo!
16 sierpnia 2014
alt"Jezus podążył w stronę Tyru i Sydonu. A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała: Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko dręczona przez złego ducha. Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem. Na to podeszli Jego uczniowie i prosili Go: Odpraw ją, bo krzyczy za nami! Lecz On odpowiedział: Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela. A ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła: Panie, dopomóż mi! On jednak odparł: Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom. A ona odrzekła: Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą z okruszyn, które spadają ze stołów ich panów. Wtedy Jezus jej odpowiedział: O niewiasto wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz! Od tej chwili jej córka została uzdrowiona." (Mt 15,21-28)
 
Codziennie słucham Słowa, niecodziennie je słyszę. Codziennie wybieram tę drogę, to rozwiązanie, które wydaje mi się lepsze. Wydaje MI się, czy Jemu też bardziej odpowiada?
 
A może to, na co zdecydowałam się ostatnio, to wielkie przedsiemwzięcie, ta potężna zmiana nie do końca była Jego zamysłem? Może "dziecko", które zaraz "urodzę" nie było częścią Jego zbawiennego planu wobec mnie?
 
Panie! Po pierwsze - Ty mnie błogosławisz. I powtarzasz nieustannie, mimo moich niedorzecznych wątpliwości, że będziesz mnie wspierał na KAŻDEJ drodze. Będziesz przy mnie na cokolwiek się zdecyduję. A ponadto... każde "dziecko" rodzi się z Twojej woli! 
 
Naucz mnie milczeć, gdy do mnie mówisz. Naucz mnie słyszeć, nie tylko słuchać. Naucz mnie ufać Twojemu Słowu. Chcę stać się uzdrowicielką. Matką pięknych - Twoich spraw!
 
Kamila D.