Konfesjonał akademicki

konfesjonal1

Są sprawy których sami nie rozwiążemy.

Są ciężary, których sami nie udźwigniemy.

Są przeszkody, których sami nie pokonamy.

Są grzechy, z którymi dalej już nie pójdziemy.

Konfesjonał akademicki

Środa od 18:00

Kontakt

Kontakt w sprawach duszpasterskich:
ks. Sławomir Woźniak

 


DA Laboratorium Wiary

przy parafii Miłosierdzia Bożego

Sosnowiec ul. Jagiellońska 2

Jesteś tutaj:
Start > Studnia Jakubowa > Szkoła modlitwy - lekcja 6
Szkoła modlitwy - lekcja 6
Nowości - Studnia Jakubowa

Modlitwa uczy wrażliwości i odpowiedzialności

Na ?niedzielę solidarności z kościołami cierpiącymi"!

Na podstawie Międzynarodowej Organizacji "Kirche in Not (?Pomoc Kościołowi w Potrzebie"), która podaje wiele ważnych dla nas faktów. Powinniśmy je znać!

?Aby przebudzić sumienia sytych Europejczyków."

Pierwszy przypadek w Pakistanie, gdy kobieta została skazana na karę śmierci za ?znieważenie proroka Mahometa".

45-letnia Asia Bibi jest matką pięciorga dzieci. Oskarżenie wniosły jej koleżanki z pracy, które same wcześniej próbowały nakłonić ją do przejścia na islam. Kobieta opowiedziała im wówczas o Jezusie i jego śmierci na krzyżu, pytając jednocześnie: ?Co dla nich uczynił Mahomet?" To pytanie wywołało furię jej koleżanek i w konsekwencji doprowadziło przed trybunał. Tam usłyszała wyrok: śmierć.

Współcześnie w 75 krajach na świecie dochodzi do prześladowań chrześcijan (Mapa prześladowanego Kościoła), oznacza to, że w co trzecim kraju na świecie łamie się podstawowe prawo człowieka do wolności religijnej (zgodnie z art. 18 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka). Od początku pojawienia się chrześcijaństwa na ziemi zamordowano ok. 70 milionów chrześcijan: z każdym rokiem liczba męczenników rosła, w roku 40 r. n.e. ? 1.000 osób, w 50 r. n.e. 1.400, w 150 r. n.e. ? 40.500, w 200 r. n.e. 217.800, w 250 r. n.e. 1.171.000, a w 300 r. n.e. 6.299.000.

W XX wieku, tj., od 1900 roku do 2000 roku zamordowano za wiarę 45 milionów chrześcijan, co stanowi 65% wszystkich zabójstw od początku pojawienia się chrześcijaństwa. Innymi słowy w XX wieku każdego dnia ginęło średnio 1246 chrześcijan. To jest ? 455.000 chrześcijan rocznie.

a więc od 150 do 170 tysięcy zamordowanych rocznie chrześcijan jest liczbą ?skromną", chociaż, co oczywiste, nie można wobec niej przejść obojętnie. Są to szacunki, niemniej jest to liczba ?bezpieczna", to znaczy, zaniżona, ponieważ w takich krajach jak Erytrea, Afganistan, Somalia, Laos, Tadżykistan, Uzbekistan czy Kolumbia, gdzie nie ma jednoznacznego spisu ludności, ?zawieruszenie się" 10.000 czy 20.000 osób to błahostka.

W Erytrei w ciągu tygodnia służby bezpieczeństwa potrafią zorganizować i przeprowadzić z pełnym sukcesem łapankę, w której do więzień wojskowych trafia 10.000 chrześcijan, ich los jest nieznany, gdyż nikt się nimi nie interesuje, w związku z czym można ich bezkarnie zabić, zagłodzić, torturować, okaleczać, gwałcić.

Nie ma informacji ? nie ma faktu!

PRZEŚLADOWANIA W IRAKU

31 października 2010 r., muzułmańscy bojówkarze zamordowali 58 chrześcijan zgromadzonych na modlitwie w kościele NMP w Bagdadzie. Zamordowali 3 kapłanów, 12 funkcjonariuszy, ranili 78 osób.

HISTORIA CHRZEŚCIJAŃSTWA W IRAKU

Historia chrześcijaństwa w Iraku sięga I wieku po Chrystusie. Pierwszym głosicielem Ewangelii był św. Tomasz Apostoł. Przed inwazją amerykańską w 2003 r. żyło w Iraku 1,4 mln chrześcijan.

STRUKTURA

Kościół Chrystusa w Iraku dzieli się na następujące obrządki i denominacje:

- Kościół chaldejski

- Kościół asyryjski,

- Kościół rzymskokatolicki

- Kościół ormiański

- Kościół grekoprawosławny

- Kościół koptyjski

- Kościół asyryjski

- Wspólnoty protestanckie

OD KIEDY PRZEŚLADOWANIA?

Po upadku dyktatury Saddama Husajna, w cieniu okupacji amerykańskiej, chrześcijanie w Iraku są bardzo często traktowani jako współpracownicy ?krzyżowców", czyli jak zwykło się nazywać żołnierzy amerykańskich i stają się celem częstych ataków ze strony radykalnych ugrupowań muzułmańskich zarówno sunnickich, jak i szyickich.

FORMY PRZEŚLADOWAŃ

- egzekucje

- porwania

- zamachy bombowe w kościołach

- zastraszenie

- zmuszanie do przejścia na islam

Nie sposób wyliczyć wszystkich przykładów prześladowań. Są one codziennością irackich chrześcijan. Chrześcijankom grozi się śmiercią, jeżeli odmawiają noszenia muzułmańskich czadorów, porywa się je do haremów islamskich bojowników Al-Kaidy.

W latach 2003-2010 w Iraku:

Liczba chrześcijan z 1,4 miliona zmniejszyła się do 200.000

Milion chrześcijan musiała opuścić swoje domy,

Pół miliona chrześcijan przebywało w obozach dla uchodźców,

Zamordowano 50 duchownych,

Zaatakowano 76 kościołów.

Zamordowano 3.000 chrześcijan

Antychrześcijański terror trwa nadal: w ciągu jednego tygodnia pod koniec lutego b.r. 4.100 chrześcijan (683 rodziny) zostało wysiedlonych z Mosulu (północny Irak).

ŚWIAT MILCZY - TY DZIAŁAJ!!!

Chrześcijanie cierpią - PODAJ IM SWOJĄ DŁOŃ