Konfesjonał akademicki

konfesjonal1

Są sprawy których sami nie rozwiążemy.

Są ciężary, których sami nie udźwigniemy.

Są przeszkody, których sami nie pokonamy.

Są grzechy, z którymi dalej już nie pójdziemy.

Konfesjonał akademicki

Środa od 18:00

Kontakt

Kontakt w sprawach duszpasterskich:
ks. Sławomir Woźniak

 


DA Laboratorium Wiary

przy parafii Miłosierdzia Bożego

Sosnowiec ul. Jagiellońska 2

Jesteś tutaj:
Start > Wydarzenia > Ks. Biskup z Nami...
Ks. Biskup z Nami...
Nowości - Wydarzenia
12 maja 2012

Spotkanie Ks. Biskupa ze studentami

Już od dwóch lat diecezjalne Duszpasterstwo Akademickie działające przy sosnowieckim kościele św. Tomasza Apostoła na Pogoni modli się co środę adorując Najświętszy Sakrament, a następnie gromadząc się na rozważaniu Słowa Bożego. 9 maja we wspólnotowej modlitwie uczestniczył biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak.

„Dziękuję młodzieży akademickiej, która tak pięknie przygotowała tę adorację i pozwoliła nam tego wieczoru naładować się duchowo, a także wykorzystać właściwie czas, bowiem czas poświęcony Panu Jezusowi nigdy nie jest zmarnowany, ale zawsze zyskany" – powiedział na zakończenie adoracji biskup.

Następnie wraz ze studentami i ich duchowym opiekunem – ks. Andrzejem Żuławińskim uczestniczył w agapie zorganizowanej w oratorium. Uważnie wsłuchiwał się w głos studentów, dopytywał o przebieg spotkań i życiowe plany każdego z nich. Kiedy temat rozmowy zszedł na organizację wakacyjnego wyjazdu, Ksiądz Biskup zapraszał studentów w swoje rodzinne strony kusząc opisami piękna przyrody.

Jak podkreśla duszpasterz akademicki ks. Andrzej Żuławiński Duszpasterstwo Akademickie to wspólnota serc, w których pali się Chrystusowy ogień. Formy spędzania czasu we wspólnocie to nie tylko cotygodniowa środowa adoracja (a podczas niej okazja do spowiedzi) i coniedzielna Eucharystia, ale także wspólna lektura Pisma Świętego, oglądnie filmów, spotkania przy kawie i ciastku, ćwiczenia na siłowni, gra w ping-ponga, wypady na pizzę, kręgle, wycieczki w góry i na nocny spacer po krakowskim Rynku.

Ks. Żuławiński zwraca uwagę, że młodzież złakniona jest jednak przede wszystkim duchowego przeżywania spotkań i o to upomina się najbardziej. „Wspólna adoracja i spotkanie ze Słowem to fundament naszego bycia w duszpasterstwie" – zaznacza dobitnie. Duszpasterz podkreślił także, że spotkania otwarte są dla wszystkich, chcących pogłębić swoją wiarę. Odpowiadając na pytanie o religijne zaangażowanie sosnowieckich studentów stwierdził, że jego praca ma w dużej mierze charakter misyjny – „Kościół czeka, a jego drzwi są otwarte, jednak ciągle jest potrzeba reklamowania się i wychodzenia naprzeciw młodzieży. Kto chce – znajduje". Opowiadając o odrodzeniu duszpasterstwa, które praktycznie trzeba było przez ostatnie dwa lata budować od zera stwierdził, że młodzi ludzie, którzy tu przychodzą „nie chcą swojego życia przegrać. Chcą przebywać z Bogiem i postawić właśnie na Niego".

W czasie zbliżającej się sesji życie akademickie będzie koncentrować się głównie na nauce i modlitwie o pomyślne zdanie egzaminów. Planowany jest też wyjazd wakacyjny. Wszystkie informacje dotyczące bieżących działań duszpasterstwa znaleźć można na stronie internetowej: www.da.sosnowiec.pl.

 

źródło: www.kuria.sosnowiec.pl

{jcomments on}

zdj. - poza jednym ;) anna.w