Konfesjonał akademicki

konfesjonal1

Są sprawy których sami nie rozwiążemy.

Są ciężary, których sami nie udźwigniemy.

Są przeszkody, których sami nie pokonamy.

Są grzechy, z którymi dalej już nie pójdziemy.

Konfesjonał akademicki

Środa od 18:00

Kontakt

Kontakt w sprawach duszpasterskich:
ks. Sławomir Woźniak

 


DA Laboratorium Wiary

przy parafii Miłosierdzia Bożego

Sosnowiec ul. Jagiellońska 2

Jesteś tutaj:
Start > Wydarzenia > Człowiek pełen Ducha-czuwanie modlitewne
Człowiek pełen Ducha-czuwanie modlitewne
Nowości - Wydarzenia
13 maja 2012

W kościele Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, 26 maja, będzie miało miejsce czuwanie modlitewne organizowane przez zaprzyjaźnione ruchy i stowarzyszenia z Czeladzi i Sosnowca. Rozpocznie się ono o godzinie 19, a zakończy Eucharystią sprawowaną o północy. Te kilka godzin wspólnej modlitwy, medytacji i liturgii pozwolą na przygotowanie się do Dnia Pięćdziesiątnicy, w którym wspominamy dar pocieszenia Ducha Świętego i początki Kościoła.

Często żyjemy w lęku i niepewności wieczernika. Podczas czuwania będziemy starać się otworzyć na dary Ducha Świętego, aby z móc z radością głosić Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie. Będziemy obficie czerpać z Tradycji Kościoła: wsłuchiwać będziemy się w słowo Boże w jego oryginalnym greckim brzmieniu, usłyszymy kilka fragmentów z dzieł Ojców Kościoła i mistyków, którzy opiewali wielkie dzieła, których dokonuje Duch Święty w życiu każdego chrześcijanina. Przewidziana jest również uroczysta celebracja Liturgii Godzin. Tematem czuwania jest przedziwna prawda, że – jak mówi ks. Jerzy Szymik – Bogu i człowiekowi dobrze być razem. Rozważać będziemy działanie Ducha Świętego w sakramentach inicjacji chrześcijańskiej: chrzcie, Eucharystii i bierzmowaniu.

 

Duch Święty w sakramentach inicjacji chrześcijańskiej

26 maja 2012

19:00     I Nieszpory z Uroczystości

19:30     Medytacja

20:00     Godzina Czytań z Wigilią

20:50     Liturgia Słowa i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych

21:30     Agapa

22:10     Konferencja

22:40     Liturgia Słowa i nabożeństwo ognia

23:10     „Idźcie i głoście Ewangelię” Prośba o wylanie Ducha Świętego na ziemię

23:40     Adoracja Najśw. Sakramentu

24:00     Eucharystia

 

Wszystkie osoby pragnące włączyć się w organizację czuwania i oprawę muzyczną lub schole, które chciałyby pomóc w wykonywaniu przewidzianych śpiewów prosimy o kontakt mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .{jcomments on}