Konfesjonał akademicki

konfesjonal1

Są sprawy których sami nie rozwiążemy.

Są ciężary, których sami nie udźwigniemy.

Są przeszkody, których sami nie pokonamy.

Są grzechy, z którymi dalej już nie pójdziemy.

Konfesjonał akademicki

Środa od 18:00

Kontakt

Kontakt w sprawach duszpasterskich:
ks. Sławomir Woźniak

 


DA Laboratorium Wiary

przy parafii Miłosierdzia Bożego

Sosnowiec ul. Jagiellońska 2

Jesteś tutaj:
Start > Wydarzenia > Msza inaugurująca Rok Akademicki
Msza inaugurująca Rok Akademicki
Nowości - Wydarzenia
18 października 2016

Msza inaugurująca Rok Akademicki

"Celem uniwersytetu i szkoły wyższej jest przemiana świata. Działalność naukowa i dydaktyczna prowadzona jest tu z myślą, by dokonać zmiany na lepsze" - powiedział Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak podczas Mszy św. odprawionej w kościele św. Tomasza w Sosnowcu, inaugurującej kolejny rok akademicki. Wraz z Pasterzem diecezji sosnowieckiej odprawiał ją duszpasterz akademicki, ks. Arkadiusz Witkowski. W Eucharystii uczestniczyli studenci oraz wykładowcy zagłębiowskich uczelni. Oprawę muzyczną przygotował Diecezjalny Zespół Akademicki Ti Voglio Bene.

W homilii Biskup nawiązywał do kluczowej roli, jaką w życiu odgrywa miłosierdzie. Zwrócił też uwagę, że coraz częściej dochodzi dziś do pomieszania pojęć, dlatego warto odkryć czym naprawdę jest miłosierdzie nie będące tożsame z pobłażliwością czy brakiem sprawiedliwości. "Wzorem jest dla nas jest sam Bóg" - podkreślał kaznodzieja.

Niedzielna Msza św. o g. 19 w kościele św. Tomasza to cotygodniowa Msza akademicka. Po niej odbywa się spotkanie z ks. Arkadiuszem w oratorium. Ale działalność duszpasterstwa to także rozgrywki sportowe i wycieczki.

źródło: www.diecezja.sosnowiec.pl/