Konfesjonał akademicki

konfesjonal1

Są sprawy których sami nie rozwiążemy.

Są ciężary, których sami nie udźwigniemy.

Są przeszkody, których sami nie pokonamy.

Są grzechy, z którymi dalej już nie pójdziemy.

Konfesjonał akademicki

Środa od 18:00

Kontakt

Kontakt w sprawach duszpasterskich:
ks. Sławomir Woźniak

 


DA Laboratorium Wiary

przy parafii Miłosierdzia Bożego

Sosnowiec ul. Jagiellońska 2

Jesteś tutaj:
Start > Czytelnia > Artykuły > Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń - Nick Vujicic
Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń - Nick Vujicic
Czytelnia - Artykuły
12 maja 2013

alt„Jeśli sam nie doświadczasz cudu, bądź cudem dla innych” - Nick Vujicic

Co zrobić, gdy nic nam się nie udaje? Jak sobie poradzić, kiedy po raz kolejny ponosimy porażkę? Ile to już razy żaliliśmy się, że jesteśmy do niczego?

Bardzo możliwe, że często wmawiamy sobie, że nie jesteśmy wystarczająco inteligentni, utalentowani lub atrakcyjni, żeby realizować własne marzenia. Bezkrytycznie przyjmujemy to, co mówią inni i pozwalamy zamknąć się w klatce przeróżnych ograniczeń.

Jak każdy, mamy chwile zwątpienia, ale nie możemy się poddawać. Czasami ciężko znaleźć inspirację. To całkowicie normalne.

Przedstawiamy Nicka Vujicic, osobę inspirującą cały świat, niezwykłego człowieka cierpiącego na fokomelię – rzadką chorobę objawiającą się brakiem kończyn.

Tuż po narodzeniu nawet jego matka nie chciała wziąć go na ręce. W szkole koledzy bardzo mu dokuczali. Czuł się samotny i nikomu niepotrzebny. Nick chciał uwolnić się od tych problemów i próbował popełnić samobójstwo. Ale pewnego dnia jego życie radykalnie się odmieniło…

Obecnie Nick jest jednym z najbardziej inspirujących mówców motywacyjnych na świecie – poruszył do głębi już niejedno serce. Oprócz tego ma własną firmę, odniósł duży sukces – również finansowy, podróżuje po świecie, gra w golfa, nieźle pływa, przemawia na międzynarodowych konferencjach i spotyka się z głowami państw.

Polecamy książkę tego fascynującego człowieka z której dowiesz się jak wiele możesz osiągnąć! Jeśli jemu bez rąk i nóg udało się osiągnąć w życiu tak wiele, to Ty możesz jeszcze więcej!

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

„Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!” to piękna i budująca opowieść o sile człowieka, która drzemie w jego sercu. Nick Vujicic pływa, surfuje, jeździ po świecie z wykładami, kieruje swoją firmą, pomaga innym, prowadzi program w radiu. Można powiedzieć, że z jego życia płynie przesłanie: „Żyj śmiało! Ten świat jest tego wart”. Szczerze podziwiam.

Marek Kamiński – podróżnik, polarnik, pisarz, założyciel fundacji wspierającej osoby niepełnosprawne.

 

„Czasami Bóg oczekuje, że wykażesz inicjatywę. Możesz oczywiście marzyć, pragnąć, pielęgnować nadzieję. Ale żeby naprawdę realizować marzenia i pragnienia, musisz też podejmować działania. Żeby dotrzeć z miejsca, w którym jesteś, do obranego punktu docelowego, musisz podjąć pewien wysiłek”.
 
„Zabierz się do roboty. Ubrudzić sobie ręce. Weź się ostro do nauki. Thomas Edison stwierdził, że często nie rozpoznajemy okazji, ponieważ jest ubrana w kombinezon roboczy i zapowiada się na ciężką pracę. Czy jesteś na to gotowy? Czy dasz z siebie wszystko?”{jcomments on}