Konfesjonał akademicki

konfesjonal1

Są sprawy których sami nie rozwiążemy.

Są ciężary, których sami nie udźwigniemy.

Są przeszkody, których sami nie pokonamy.

Są grzechy, z którymi dalej już nie pójdziemy.

Konfesjonał akademicki

Środa od 18:00

Kontakt

Kontakt w sprawach duszpasterskich:
ks. Sławomir Woźniak

 


DA Laboratorium Wiary

przy parafii Miłosierdzia Bożego

Sosnowiec ul. Jagiellońska 2

Jesteś tutaj:
Start > Wydarzenia > Program uroczystości Beatyfikacji Jana Pawła II
Program uroczystości Beatyfikacji Jana Pawła II
Nowości - Wydarzenia
20 kwietnia 2011

PROGRAM UROCZYSTOŚCI BEATYFIKACJI SŁUGI BOŻEGO JANA PAWŁA II

Beatyfikacja Jana Pawła II będzie wielkim wydarzeniem kościelnym, które składać się będzie z pięciu następujących elementów:

Czuwanie przygotowujące będzie miało miejsce w sobotę 30 kwietnia wieczorem (od godz. 20:30 do 22:30). Odbędzie się ono na antycznym stadionie Circo Massimo. Jest organizowane przez Diecezję Rzymu, której czcigodny sługa Boży był biskupem. Czuwanie poprowadzi kard. Agostino Vallini, papieski wikariusz dla Diecezji Rzymskiej. Benedykt XVI duchowo połączy się z zebranymi za pośrednictwem wideo.

Uroczystość beatyfikacyjna rozpocznie się o godz. 10 rano w niedzielę 1 maja na Placu św. Piotra. Przewodniczyć jej będzie Ojciec Święty. Na liturgię nie ma biletów. Wstęp na Plac i w okolice Watykanu kierowany będzie przez odpowiednie służby.

Oddanie czci doczesnym szczątkom nowego Błogosławionego będzie możliwe dla wiernych już w niedzielę 1 maja, zaraz po uroczystościach beatyfikacyjnych. Trumna zostanie wystawione aż do chwili, kiedy zakończy się napływ wiernych.

Msza dziękczynna sprawowana będzie 2 maja. Rozpocznie się o godz. 10.30 na Placu św. Piotra. Przewodniczy jej będzie kard. Tarcisio Bertone, watykański sekretarz stanu.

Złożenie doczesnych szczątków nowego Błogosławionego w Kaplicy św. Sebastiana odbędzie się w innym czasie w formie prywatnej.

 

{jcomments on}