Konfesjonał akademicki

konfesjonal1

Są sprawy których sami nie rozwiążemy.

Są ciężary, których sami nie udźwigniemy.

Są przeszkody, których sami nie pokonamy.

Są grzechy, z którymi dalej już nie pójdziemy.

Konfesjonał akademicki

Środa od 18:00

Kontakt

Kontakt w sprawach duszpasterskich:
ks. Sławomir Woźniak

 


DA Laboratorium Wiary

przy parafii Miłosierdzia Bożego

Sosnowiec ul. Jagiellońska 2

Jesteś tutaj:
Start > Wydarzenia > Beatyfikacja Jana Pawła II w Sosnowcu
Beatyfikacja Jana Pawła II w Sosnowcu
Nowości - Wydarzenia
20 kwietnia 2011

"Plac Papieski razy trzy"

Znamy już coraz więcej szczegółów koncertu i modlitwy dziękczynnej za beatyfikację Jana Pawła II. Wydarzenie organizowane przez Sosnowiec we współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Katowicach planowane jest na 7 maja (sobota). Na Placu Papieskim w Sosnowcu wystąpi kilka gwiazd muzyki chrześcijańskiej i nie tylko.

Majówka Papieska "Szukałem was" rozpocznie się już o godz. 15.00. Na scenie wystąpi Orkiestra Rozrywkowa Joachima Krzyka czyli big band wzbogacony do składu orkiestry symfonicznej. Muzyce towarzyszyć będą śpiewem soliści, a słowem okrasi występ ks. Paweł Sobierajski.

O godz. 16.00 organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy w czasie nabożeństwa majowego. Przewodniczyć jej będzie ks. Mariusz Karaś, kanclerz sosnowieckiej Kurii Diecezjalnej, a o śpiew zadba ks. Robert Żwirek. Słowo do zgromadzonych skieruje bp Grzegorz Kaszak.

Od godz. 16.40, z przerwą na Apel Jasnogórski, sceną zawładną muzycy. W kolejności wystąpią: Magda Anioł, zespól Universe, Arka Noego, 2 Tm 2,3 (akustycznie i w rozbudowanym składzie), Deus Meus. O  godz. 21.00 ks. Mariusz Karaś poprowadzi Apel Jasnogórski. Mocnym uderzeniem, głownie dla młodych, będzie wieczorny koncert rockowej kapeli z Katowic Katolika Front.

Przypomnę, że na Placu Papieskim spotkamy się także 1 maja, by o godz. 20.00 uczestniczyć w Nabożeństwie Wdzięczności: Koronka do Bożego Miłosierdzia, rozważanie, Litania do Matki Bożej, Apel Jasnogórski oraz słowo bp. Grzegorza Kaszaka, jakie przez telefon (jeśli się uda) wygłosi prosto z Watykanu. Organizatorzy proszą, by 1 maja przynieść na Plac Papieski świece. Jednocześnie przypominają, by wcześniej w swoich parafiach uczestniczyć w niedzielnej Mszy św.

Na Placu Papieskim spotkamy się także 12 czerwca (niedziela). Modlitwa Wdzięczności Diecezji rozpocznie się o godz. 16.00 Mszą św. celebrowaną przez bp. Grzegorza Kaszaka. Po niej nastąpi koncert uwielbieniowy, który przygotowuje Marcin Pospieszalski. - Jeśli wszystko się uda, wystąpią w nim członkowie schol, chórów i zespołów z diecezji - mówią organizatorzy. Będzie też poczęstunek dla wszystkich uczestników.

?Przygotujmy się przede wszystkim duchowo na tę, jakże ważną dla nas Polaków, beatyfikację? ? napisał 16 stycznia w liście do diecezjan bp Grzegorz Kaszak. Msze św., katechezy, nabożeństwa i koncerty będą też okazją, by podziękować za dar nowego błogosławionego.

ks. Jarosław Kwiecień{jcomments on}