Konfesjonał akademicki

konfesjonal1

Są sprawy których sami nie rozwiążemy.

Są ciężary, których sami nie udźwigniemy.

Są przeszkody, których sami nie pokonamy.

Są grzechy, z którymi dalej już nie pójdziemy.

Konfesjonał akademicki

Środa od 18:00

Kontakt

Kontakt w sprawach duszpasterskich:
ks. Sławomir Woźniak

 


DA Laboratorium Wiary

przy parafii Miłosierdzia Bożego

Sosnowiec ul. Jagiellońska 2

Jesteś tutaj:
Start > Wydarzenia > W imię Ducha i z Duchem Świętym - na Lednicę!
W imię Ducha i z Duchem Świętym - na Lednicę!
Nowości - Wydarzenia
20 maja 2015

W imię Ducha i z Duchem Świętym - na Lednicę!

lednica pion

"W imię Ducha Świętego" – pod tym hasłem na Polach Lednickich 6 czerwca zbierze się kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi chcących bawić się, modlić i przyjąć Chrystusa jako swojego Mistrza i Zbawiciela. W naszej diecezji ruszają zapisy na to niezwykłe wydarzenie.

Oficjalne spotkanie rozpocznie się o g. 17. Wcześniej na polach będzie można skorzystać z sakramentu pokuty, adorować Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, posilić się i nabyć pamiątki. O g. 15 odbędzie się wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego. Kulminacją spotkania będzie Msza św. o g. 19.30. Młodzi wysłuchają także przesłania papieża Franciszka, a około północy dokonają wyboru Chrystusa i przejdą przez Bramę-Rybę.

Wielkim charyzmatem Spotkań Lednickich jest mnogość symboliki. "To właśnie dzięki prostym gestom i przedmiotom, możemy lepiej zrozumieć treści naszej wiary. Dziś ważne jest nie tylko to co się słyszy i widzi ale również to co można trzymać w dłoniach. Na LEDNICY zmieniamy znaczenie przysłowiowego "gadżetu" na "symbol" i "znak". To inny poziom, inny sens, w końcu – inny CEL!" - zachęcają organizatorzy.

 

Co otrzymasz na tegorocznej LEDNICY?

Kadzidło – jest znakiem tajemniczej obecności Ducha Świętego. Zabierzecie je do domu i zapalicie w stosownej chwili jako przedłużenie tegorocznego Spotkania nad Lednicą!

Krzyżyk Ducha Świętego – dzięki uprzejmości Sióstr Kanoniczek, przekażemy w Wasze ręce Krzyż z dwunastoma rozgałęzieniami. To szczególny symbol Trójcy Świętej i dwunastu owoców Ducha Świętego. To Krzyż naszego Zbawiciela oraz każdego chrześcijanina, który idzie za Chrystusem

Świeca – podczas Spotkania "wzniecimy" symboliczny ogień z Ostrowa Lednickiego jako znak płonącej wiary. Sprawimy by dotarł do każdego z Was.

Co zabrać ze sobą?

Ziemia – przywieźcie dużą garść ziemi z miejsca Waszego zamieszkania na znak tego, że Pola Lednickie są domem nas wszystkich. To Wasze miejsce do którego możecie wracać przez cały rok! Niech ten symboliczny gest będzie tego opieczętowaniem.

Kartka z intencjami modlitewnymi – wszystkie troski i smutki płynące z Waszych serc przelejcie na papier i zabierzcie ze sobą. Przekazane zostaną na ręce sióstr kanoniczek Ducha Świętego, które obiecują modlitwę w Waszych intencjach.

Kolorowa chusta – na Lednicy radosnym tańcem i śpiewem chwalimy Boga! W tym roku zabierzcie ze sobą chustę trójkątną w kolorze "Płonącego Ognia "(Języki Ognia) o wymiarach 50-50-50 cm, która posłuży do ukazania dynamizmu Ducha Świętego przy tegorocznych pieśniach Lednickich.

Zapisy w diecezji:

koordynator diecezjalny - ks. Szymon Wojciechowski (parafia św. Barbary w Sosnowcu) tel. 604 773 805

rejon Zagłębie - ks. Piotr Pisarczyk (parafia św. Joachima w Sosnowcu) tel. 517 241 221 oraz ks. Arkadiusz Witkowski (parafia św. Tomasza w Sosnowcu) tel. 533 131 283

rejon Olkusz - ks. Łukasz Tkaczyk (parafia św. Maksymiliana) tel. 507 023 328

rejon Jaworzno - ks. Krzysztof Nowak (parafia NMP Nieustającej Pomocy na Osiedlu Stałym) tel. 505 701 295 oraz Anna Martyka tel. 795 644 962

rejon Siewierz - ks. Łukasz Małkiewicz (parafia św. Macieja) tel. 600 439 777

 

Zaproszenie o. Jana Góry:

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

Hymn tegorocznego spotkania:

Dim lights Embed Embed this video on your site

 źródło: www.diecezja.sosnowiec.pl {jcomments on}